MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Wiele można pisać o zaletach posiadania basenu ogrodowego całorocznego. Łatwy dostęp do pływania, relaks na wyciągnięcie ręki, chłodzenie podczas gorących miesięcy w roku, możliwość pływania poza sezonem… Bez względu na to ,czy planujesz zakup basenu, czy jesteś już jego posiadaczem, oczywiste jest to, że bezpieczne i komfortowe korzystanie z niego możliwe jest tylko z systemem czyszczenia dostosowanym do Twoich potrzeb. Dobry system filtracji to podstawa do utrzymania czystej i przejrzystej wody w basenie, a w duecie z odkurzaczem basenowym zapewnią Ci maksymalny komfort i bezpieczeństwo pływania.

Urządzenia czyszczące – jakie wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele typów odkurzaczy basenowych, wymieńmy kilka najpopularniejszych:

Ręczne urządzenia czyszczące – akcesoria do czyszczenia takie jak szczotki do szorowania połączone z teleskopowym drążkiem to najbardziej podstawowe rodzaje systemów czyszczących. Narzędzia te pomagają utrzymać w czystości boki i dno basenu, ich użytkowanie wiąże się z najniższymi kosztami, jednak są czasochłonne i wymagają naszego pełnego zaangażowania w proces czyszczenia basenu ogrodowego.

Ręczne odkurzacze basenowe – odkurzacz ręczny nie ma części mechanicznych i jest ekonomicznym sposobem na poprawę czystości basenu ogrodowego. Jednak im większy basen, tym dłużej trwa dokładne wyczyszczenie basenu odkurzaczem basenowym.

Wąż ssący – czyszczenie basenu za pomocą węża ssącego wymaga pracy pompy basenowej, co przekłada się na większe zapotrzebowanie na moc w porównaniu z innymi akcesoriami czyszczącymi, zwiększa też eksploatację filtrów. W związku z tym sprawdzi się w basenach wyposażonych w najnowocześniejsze pompy i filtry.

Automatyczny odkurzacz basenowy – to najczęściej wybierany typ urządzenia czyszczącego. Zasilany jest niezależnie od systemu cyrkulacji basenu, ze wszystkich dostępnych rodzajów odkurzaczy do basenów, odkurzacze automatyczne są najbardziej energooszczędne. A to tylko podstawowe ich zalety.

Zalety automatycznych odkurzaczy do basenów ogrodowych

Automatyczny odkurzacz przede wszystkim daje coś, czego nigdy nie odzyskamy – CZAS. Robot do czyszczenia basenów nie ma konkurencji, jeśli chodzi o oszczędność Twojego czasu- po prostu czyści basen za Ciebie. Potrzebujesz tylko kilku minut na konfigurację i możesz zostawić go w swoim basenie, podczas gdy Ty robisz inne rzeczy lub spędzasz ten czas z rodziną.

Nowoczesne automatyczne odkurzacze basenowe dodatkowo nie tylko wysysają brud i zanieczyszczenia, w czasie pracy dodatkowo filtrują wodę w basenie. Ponieważ mają też mały silnik elektryczny w porównaniu z masywnym silnikiem pompy basenowej, zużywają znacznie mniej energii elektrycznej. Roboty czyszczące baseny mają wbudowane systemy nawigacji, które pozwalają im pokryć każdy fragment basenu, nie pozostawiając żadnego miejsca nieoczyszczonego – w przeciwieństwie do odkurzaczy ssących i ciśnieniowych, które poruszają się po basenie losowo.

Wymieniając zalety automatycznego odkurzacza do basenu ogrodowego, warto wiedzieć o jeszcze jednej – roboty do czyszczenia basenów mają własny wbudowany filtr, dzięki czemu oszczędzają wodę. Odkurzacz automatyczny nie ma na celu jednak zastąpienia systemu filtracji basenu, jedynie odciąża go, kiedy wykonuje swoją pracę.

W ofercie P.H.U Anita znajdziesz szeroką gamę automatycznych odkurzaczy basenowych. Nie wiesz, który wybrać dla siebie? Skorzystaj z pomocy naszych doradców.

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych