MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Przydomowe, prywatne baseny w ostatnich latach zyskują na popularności. Dlaczego? Możliwość ochłodzenia się w upalne dni, trenowania pływania bez dojazdu na basen w Twoim mieście, zorganizowania imprezy dla przyjaciół i rodziny. Basen na Twojej posesji daje mnóstwo możliwości. Basen domowy to synonim wygody, prywatności, a jednocześnie idealne miejsce na wypoczynek i aktywność. Dodatkowo nie musisz już rozbijać banku i rezygnować z jakości, żeby zmieścić się w budżecie. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup i instalację basenu ogrodowego? No to nurkujemy!

Basen ogrodowy – jak wybrać idealny?

Choć rozpoczyna się okres zimowy i lato jest już tylko wspomnieniem, jeśli rozważasz budowę basenu na przyszły sezon, warto już teraz zebrać informacje, żeby wygrać basen ogrodowy idealnie skrojony pod Twoje potrzeby.

W zależności od projektu basen ogrodowy może służyć jako miejsce relaksu, strefa rodzinnej zabawy lub miejsce treningowe. Są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, różnią się typem (podziemne, naziemne) oraz materiałem, z którego są wykonane. Jeśli bierzesz pod uwagę basen ogrodowy montowany pod ziemią, czeka Cię decyzja, jaki materiał wybrać: włókno szklane, winyl lub beton.

Basen ogrodowy podziemny czy naziemny?

Basen ogrodowy z włókna szklanego zazwyczaj wiąże się z wyższymi kosztami początkowymi, ale najniższymi kosztami utrzymania, co w perspektywie wielu lat może okazać się korzystniejsze finansowo. Baseny ogrodowe z włókna szklanego Są szybkie w instalacji, dostarczane przez producenta w całości i gotowe do montażu. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy chcesz skorzystać z gotowego projektu stworzonego przez profesjonalistów.

Basen winylowy ma najniższy koszt instalacji i może być zbudowany w dowolnym rozmiarze i kształcie.

Betonowy basen ma najwyższe koszty eksploatacji i zajmuje najwięcej czasu w instalacji, jest też najbardziej wymagający w utrzymaniu.

Możesz mieć również basen najwyższej jakości, który konstrukcyjnie łączy w sobie dwa materiały: winyl i włókno szklane. Takie baseny ogrodowe oferuje PHU Anita.

Jakość wykonania i konstrukcja basenu – na co zwrócić uwagę?

Fundament – jakość. Raczej nie kupujesz auta, nie zaglądając pod maskę prawda? Basen to coś więcej niż przestrzeń do pływania i relaksu z rodziną. To inwestycja na lata i poza tym, że musi wizualnie spełniać Twoje oczekiwania, przed zakupem warto dowiedzieć się więcej o jego konstrukcji.

Baseny ogrodowe PHU Anita to więcej niż jakość, to również trwałość. Konstrukcja składa się aż z 6 warstw, przy czym piankowanie zewnętrznej strony basenu to rozwiązanie, które znajdziesz tylko u nas. Zaletami piankowania jest zwiększenie wytrzymałości basenów oraz ich ocieplenie. Wyroby tej technologii ulegają rozpadowi po około 80 latach. Poza warstwą pianki poliuretanowej konstrukcja basenów składa się z:

– wysokiej jakości żywic winyloestrowych, o podwyższonej odporności termicznej i chemicznej oraz dobrej przesycalności włókna szklanego,
– mat winyloestrowych o bardzo dobrych wartościach przetwórczych,
– żelkotów chemoodpornych chroniących przed wnikaniem wilgoci, wody, chemikaliów, oparów oraz nadających powierzchni każdego basenu gładź i połysk, oraz z włókien szklanych o bardzo dobrej zdolności usuwania powietrza w procesie laminowania,
– warstw BARIER COATU oraz TOP COATU zabezpieczających przed przenikaniem wody i wilgoci.

Jak bardzo jesteśmy pewni, że baseny ogrodowe PHU Anita to jakość przez duże „J”? Tak bardzo, że naszym Klientom zapewniamy 10-letnią gwarancję na konstrukcję produktu oraz 20-letnią gwarancję na szczelność basenu.

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych