MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Podjąłeś/podjęłaś już decyzję o zainstalowaniu basenu w swoim ogrodzie. Gratulacje! Decyzja o zakupie gotowego basenu to pierwszy krok, za którym idą kolejne, jak wybór producenta, zaplanowanie przestrzeni ogrodowej, kształtu i wymiarów niecki basenowej, dobranie wyposażenia i zadaszenia. We wpisach na naszym blogu znajdziesz szereg rad, które poprowadzą Cię przez cały proces zakupu – od decyzji po finalną instalację. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Kiedy jest najlepszy moment na zakup gotowego basenu ogrodowego całorocznego?

Ważny jest czas i profesjonalne doradztwo 

Większość sprzedawców na to pytanie odpowie – teraz. Dodatkowo zapewne poprze odpowiedź argumentem, że ceny nigdy nie będą niższe, że to właśnie w tym momencie oferta jest najkorzystniejsza. Zakup basenu ogrodowego to spora inwestycja – czasu oraz budżetu, dlatego warto wybrać producenta, który poza samym faktem sprzedaży oferuje profesjonalne doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie procesu zakupu: od planowania po realizację i ewentualny serwis.  Kompleksowe i indywidualne podejście znajdziesz w PHU Anita. 

Czy kierować się porą roku przy zakupie basenu ogrodowego?

Odpowiedz jest krótka: to zależy. Jeśli istotny jest dla Ciebie zakup w jak najniższej cenie, na pewno warto zaplanować go na inną porę niż szczyt sezonu letniego. Podobnie jak bluzy i swetry są tańsze latem niż zimą, tak producenci basenów oferują okazyjne ceny późną jesienią, zimą lub z początkiem wiosny. Gdy robi się cieplej, również możesz znaleźć swój idealny basen w atrakcyjnej cenie. Wiosna to czas, kiedy wielu właścicieli domów przechodzi z planowania instalacji basenu do realizacji, dlatego wśród producentów basenów ogrodowych wraz ze wzrostem zainteresowania, wzrasta też konkurencyjność. Instalacja basenu wiosną pozwoli Ci korzystać z niego jeszcze przez sezonem, a jeśli zdecydujesz się na basen ogrodowy z zadaszeniem, będziesz mógł z niego korzystać znacznie dłużej niż tylko latem.

Warto również wziąć pod uwagę same prace instalacyjne i związane z nimi prace wykonywane w Twoim ogrodzie. Przy zakupie gotowej niecki basenowej ingerencja w przestrzeń otaczającą basen będzie minimalna, jednak decydując się na instalację z początkiem wiosny, zyskujesz dodatkowo czas na przywrócenie i aranżację przestrzeni Twojego ogrodu zgodnie z Twoimi planami i pomysłami. Tym samym późną wiosną i latem nie musisz robić nic więcej niż korzystać z wszystkich udogodnień, jakie daje Ci gotowa przestrzeń rekreacyjna. 

Instalacja basenu latem – czy warto?

Jeśli chciałbyś/chciałabyś korzystać z basenu ogrodowego w tym samym sezonie, w którym planujesz instalację, nie rekomendujemy rozpoczęcia prac na początku lub w środku lata. Poza wyższymi cenami i dłuższymi terminami realizacji, nie  będziesz miał/miała całego lata, aby cieszyć się korzyściami jakie daje basen ogrodowy. Nawet jeśli zdecydujesz się na instalację gotowego basenu, Twój ogród przez jakiś czas może być wyłączony lub ograniczony w eksploatacji dokładnie wtedy, gdy chcesz z niego najbardziej korzystać. Jeśli jednak zależy Ci na zainstalowaniu basenu latem, warto zaplanować to na późne lato.

Jak widzisz, jest kilka istotnych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, planując termin instalacji basenu w ogrodzie, jednak biorąc pod uwagę fakt, że budowa basenu to spore przedsięwzięcie, najlepszym podsumowaniem będzie stwierdzenie: najlepszy moment to ten, w którym jesteś na to gotowy. Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa, szczegółowych informacji związanych z instalacją basenu, znajdziesz je w PHU Anita.

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych