MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Instalacja basenu ogrodowego bez wątpienia wiąże się z wieloma korzyściami. Poza jego walorami estetycznymi i podniesieniem wartości nieruchomości, najważniejsza jest jego funkcja rekreacyjna – w przydomowym basenie można fantastycznie spędzać wolny czas samemu lub z bliskimi, nie sposób również nie wspomnieć o wielu korzyściach zdrowotnych. Przydomowy basen to inwestycja w zdrowie – oto kilka argumentów, potwierdzających to stwierdzenie. 

Pływanie lepsze niż bieganie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji. Basen ogrodowy pozwala na aktywność, która jest jednocześnie dużą przyjemnością. Pływanie w krystalicznie czystej, orzeźwiającej wodzie nie tylko relaksuje, ale również odchudza.

Musisz wiedzieć, że pływanie w przydomowym basenie ogrodowym ma znaczną przewagę nad tradycyjnym bieganiem. Po pierwsze, nie obciąża tak mocno stawów i generuje o wiele niższe ryzyko kontuzji. Z racji tego, że ludzkie ciało w wodzie staje się lżejsze, obciążenie organizmu jest znacznie mniejsze. Nic więc dziwnego, że całoroczne baseny ogrodowe polecane są osobom po różnych kontuzjach i w trakcie rehabilitacji. Nie wszyscy wiedzą, że intensywne pływanie w przydomowym basenie pozwala spalić więcej kalorii niż tradycyjne bieganie.

Pływanie w basenie to zdrowszy kręgosłup

Specjaliści alarmują, że wady postawy dotyczą coraz większej liczby osób. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może powodować problemy z kręgosłupem i to na każdym jego odcinku. Dźwięku pływaniu można nie tylko wypełnić swój wolny czas i zrezygnować z przesiadywania przed ekranem, ale również zadbać o prawidłową postawę. Relaks w basenie ogrodowym odciąża kręgosłup i dba o jego prawidłowe ułożenie.

Pozytywny wpływ pływania na układ krążenia

Jeśli chcesz wzmocnić swój układ krążenia, pływanie w przydomowym basenie ogrodowym jest idealną propozycją dla Ciebie. Aktywność w wodzie nie tylko zwiększa wydolność serca i obniża ciśnienie krwi, ale również obniża ryzyko zachorowania na poważne choroby układu krwionośnego – choroby wieńcowe, zawały serca i udary mózgu. Nic więc dziwnego, że lekarze kardiolodzy polecają swoim pacjentom właśnie treningi pływackie. Trening w wodzie w znacznie mniejszym stopniu obciąża serce niż uprawiane na lądzie dyscypliny. Posiadając w ogrodzie swój własny basen, można korzystać z niego regularnie, wspierając pracę nie tylko układu krążenia, ale także całego organizmu. 

Co z układem oddechowym?

Czy wiesz, że pływanie oferuje Ci o wiele więcej niż inne dyscypliny sportu, jeśli chodzi o wydolność płuc i sprawną pracę układu oddechowego? Dzięki regularnym treningom w wodzie możesz zwiększyć pojemność płuc i usprawnić efektywność ich pracy. Najlepsze efekty przynosi pływanie kraulem lub żabką oraz ćwiczenia wykonywane częściowo pod wodą.

Jak pływanie w przydomowym basenie wpływa na naszą psychikę?

Omawiając korzyści zdrowotne związane z posiadaniem ogrodowego basenu, nie sposób nie wspomnieć o aspekcie psychicznym. Własny basen w ogrodzie to doskonały pomysł dla tych wszystkich osób, które potrzebują wyciszenia się i relaksu na co dzień. Dzięki regularnemu pływaniu poprawia się jakość snu, a produkcja endorfin wzrasta.

Jak widać, baseny ogrodowe nie bez powodu cieszą się tak ogromną popularnością. Nowoczesne baseny, bez względu na wielkość, dają wiele możliwości rekreacji. W ofercie P.H.U Anita znajdziesz gotowe niecki w różnych wielkościach i modelach – na pewno znajdziesz ten, który odpowiada Twoim oczekiwaniom i możliwościom Twojej przestrzeni ogrodowej. 

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych