MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Marzy Ci się basen ogrodowy, ale uważasz, że masz zbyt mało miejsca żeby go zainstalować? Instalacja basenu, gdy powierzchnia jest ograniczona, może wydawać się zadaniem niemożliwym do wykonania, ale nic bardziej mylnego. Jeśli masz do czynienia z małym, wąskim lub po prostu trudnym do zagospodarowania terenem przydomowym, nie stoi nic na przeszkodzie, by cieszyć się kąpielą we własnym basenie ogrodowym. Podpowiadamy jak.

Estetyka basenu ogrodowego w parze z funkcjonalnością

Większość basenów ogrodowych ma wymiary ok. 4 metry szerokości na 8 metrów długości. Duży basen jest wygodniejszy i oferuje wiele możliwości rekreacji, ale wiąże się również z większymi kosztami eksploatacyjnymi. W związku z tym decydując się na instalacje basenu ogrodowego, warto rozważyć wielkość basenu w stosunku do rzeczywistych potrzeb. Nie zawsze większy znaczy lepszy. Wybierając nawet mniejszy basen oznacza to rezygnacji z funkcjonalności.

Funkcjonalność i estetyka nie jest zarezerwowana tylko dla dużych basenów i dużych ogrodów. P.H.U Anita jako jedyni oferujemy mini basen ogrodowy, który jest połączeniem wanny Spa i basenu ze specjalnymi dyszami pływackimi. Nie trzeba rezygnować z funkcjonalności na rzecz oszczędności miejsca. Wszystko, czego potrzebujesz: hydromasaż, miejsce do relaksu i rodzinnych zabaw, przestrzeń do treningów pływackich znajdziesz w jednym mini basenie ogrodowym, który można zainstalować samodzielnie lub obudować, dzięki czemu idealnie wkomponuje się np. w styl i konstrukcję Twojego domu. Na małym podwórku basen staje się centralnym punktem. Będzie widoczny ze wszystkich stron, więc musi być zarówno dekoracyjny, jak i funkcjonalny.

W PHU Anita brane są pod uwagę różne przestrzenie ogrodowe i związane z nimi różne możliwości montażu basenu, dlatego w ofercie znajdują się również niecki basenowe zajmujące znacznie mniej przestrzeni o wymiarach od 5,20m x 3,10m x 1,55m. 

Mniejszy basen ogrodowy = najwyższe standardy jakości

Wybór mniejszego basenu, nie powinien wiązać się z kompromisem w kwestii jakości jego wykonania. Poszukując basenu idealnego dla Ciebie, warto dokładnie sprawdzić, jakie standardy jakości oferuje jego producent.

Baseny ogrodowe w PHU Anita wykonywane są z wysokiej jakości żywic winyloestrowych konstrukcyjnych o podwyższonej termoodporności termicznej i chemicznej oraz dobrej przesycalności włókna szklanego, mat winyloestrowych o bardzo dobrych wartościach przetwórczych, żelkotów chemoodpornych chroniących przed wnikaniem wilgoci, wody, chemikaliów, oparów oraz nadających powierzchni każdego basenu gładź i połysk, włókien szklanych o bardzo dobrej zdolności usuwania powietrza w procesie laminowania oraz warstw Top Coatu zabezpieczających przed przenikaniem wody i wilgoci. Co więcej, PHU Anita jako jedyny producent oferuje piankowanie zewnętrznej strony basenu pianką poliuretanową natryskową. Zaletami piankowania jest zwiększenie wytrzymałości basenów oraz ich ocieplenie (porównywalnie 1cm pianki = 5cm styropianu). Wyroby tej technologii ulegają rozpadowi po około 80 latach.

Jeśli masz mały ogród, nadal istnieje wiele możliwości dodania do niego miejsca, gdzie będziesz mógł/mogła skorzystać z relaksu w wodzie. Plusem jest to, że nawet jeśli musisz wybrać mały basen ogrodowy, nie oznacza to, że będziesz miał/miała ograniczone możliwości korzystania z niego, oraz że będziesz zmuszony/zmuszona mniejszych swoje oczekiwania co do jakości.

Rozważając instalację basenu w swoim ogrodzie warto wziąć pod uwagę wyposażenie basenu i ewentualne ograniczenia związane z ich montażem. Wydaje się, że to najmniej istotne, ale może mieć duże znaczenie w twoim projekcie. Z każdym małym lub dużym basenem wiąże się wyposażenie basenu, warto wziąć pod uwagę instalację takich, które zabierają jak najmniej przestrzeni.

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych

blank