MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Decydując się na instalację basenu, musisz podjąć wiele decyzji związanych z projektem. Jaką wielkość wybrać, żeby komponował się z Twoim ogrodem, dopełniał go a nie przytłaczał? Na jaki kształt się zdecydować, który z nich będzie najlepiej pasował do moich potrzeb? Potrzebujesz basenu z przeznaczeniem na rekreację, zabawę z dziećmi, a może głównym celem jest trening pływania? Kształt basenu jest bezpośrednio związany z jego funkcjonalnością, jest też bazą do uwzględnienia w projekcie innych elementów wyposażenia basenu. Co należy wziąć pod uwagę podejmując decyzję o kształcie?

Basen ogrodowy w roli głównej czy część większej kompozycji?

Wszelkie otaczające elementy basen będą miały duży wpływ na decyzję o wyborze rozmiaru i kształtu basenu. Ile otwartej przestrzeni możesz przeznaczyć na swój basen? Czy masz istniejące elementy architektury krajobrazu, które chcesz zachować? A co z płotami, narzędnikami, tarasami i innymi konstrukcjami przydomowymi? Wybierając rozmiar i kształt warto skorzystać z pomocy projektantów i specjalistów producenta basenów – zazwyczaj gotowe formy dostępne są w różnych rozmiarach, u jednego producenta będziesz miał możliwość wyboru spośród kilku gotowych projektów basenów. Wszystko po to, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, uwzględniając wszystkie obecne elementy podwórka, które chcesz zachować i które chcesz wkomponować w otoczenie basenu.

Basen ogrodowy do rekreacji czy sportu?

Odpowiedź wydaje się prosta i oczywista: basen służy do pływania. Jednak ile Klientów tyle historii i celów związanych z przeznaczeniem basenu.  Powiedzmy, że chcesz trenować w basenie pływanie, ale czy w związku z tym chcesz pływać w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych w basenach typowo sportowych? Czy mają to być treningi wymagające, maksymalnie odwzorowujące pływanie w środowisku naturalnym (w tym celu możesz dodać do basenu przeciwprądy, o czym przeczytasz w kolejnym artykule) Czy masz dzieci, które będą często bawić się w basenie? Czy tworzysz nowoczesne miejsce spotkań z przyjaciółmi? Sposoby na wykorzystanie basenu  bezpośrednio wpłyną na to, który kształt jest najlepszy dla Twoich potrzeb.

Basen ogrodowy nowoczesny czy tradycyjny?

Jaki rodzaj estetyki jest Ci bliski? Wybierając kształt zwróć uwagę na styl fasady swojego domu i wszelkich elementach krajobrazu Twojego ogrodu. W ten sposób dostosujesz kształt i styl, który doskonale komponuje się z resztą Twojej nieruchomości. Baseny zaprojektowane przez PHU Anita dostępne są w 3 stylach i nawet 7 kształtach w zależności od modelu:

  • ROMA – to połączenie klasyki i nowoczesności. Basen Roma powstał z inspiracji starożytnymi formami i doskonale wpisuje się w gusta wielbicieli klasycznego stylu. Dostępny jest w 7 wymiarach;
  • NEO – basen, który idealnie wpasowuje się w nowoczesny styl. Minimalistyczna bryła, dbałość o detale i jakości premium. NEO jest idealny do rodzinnych gier wodnych, treningu czy po prostu relaksu.
  • CUBE – powstał z zamiłowania do nowoczesnych, geometrycznych form. Pięciostopniowe schody na całej szerokości basenu zapewniają bezpieczniejszą przestrzeń do rodzinnych zabaw z mniejszymi dziećmi. CUBE to basen, który stanie się ulubioną strefą relaksu i odpoczynku dla Ciebie i Twoich bliskich – na długie lata.

Więcej informacji o basenach PHU Anita znajdziesz na stronie:  www.producent-basenow.com.pl

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych