MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Posiadanie przydomowego basenu to Ciebie i Twojej rodziny świetny sposób na aktywność i relaks. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, co robić, by zadbać o bezpieczeństwo jego użytkowników i zmaksymalizować wszystkie korzyści, jakie może przynieść pływanie w basenie ogrodowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo basenu dla Ciebie i Twojej rodziny to kwestia pierwszoplanowa, szczególnie jeśli posiadasz prywatny basen na swojej posesji. Ryzyko utonięcia lub podtopienia jest największe u dzieci w wieku do 4 lat, ale są rzeczy, które możesz zrobić niewielkim wysiłkiem, a które sprawią, że Twój basen będzie bezpiecznym miejscem do zabaw wodnych.

Przede wszystkim upewnij się, że wszyscy, którzy korzystają z basenu ogrodowego, mają  przynamniej podstawowe umiejętności pływania, a dzieci ubrane są w kamizelki. Dzieci, szczególnie małe, powinny korzystać z basenu tylko w obecności opiekuna. Twój komfort psychiczny zwiększy również wiedza jak rozpoznać i zareagować, kiedy ktoś z Twoich bliskich będzie w niebezpieczeństwie oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Już na etapie planowania wyglądu basenu ogrodowego i przestrzeni rekreacyjnej wokół niego, warto wziąć pod uwagę dodatkowe wyposażenie takie jak barierki, ogrodzenia oraz zadaszenie basenu, które zabezpieczy basen w czasie, kiedy nie jest używany.

Zadaszenie basenu ogrodowego – dlaczego warto w nie zainwestować?

Przesuwane zadaszenia basenów cechują się lekkością i elegancją. Rozsuwane obudowy basenów wykonane z aluminium i szkła organicznego są estetyczne i praktyczne; pozwalają maksymalnie wykorzystać basen, ponieważ umożliwiają kąpiele przez cały rok. Ich ogromną zaletą jest zabezpieczenie basenu, kiedy nie jest używany – uniemożliwiają dzieciom i zwierzętom domowym wpadnięcie do wody.

Konstrukcja aluminiowa anodowana zadaszeń P.H.U Anita w kolorze naturalnym składa się z pojedynczych segmentów specjalnie uszczelnionych, które na wbudowanych kółeczkach można lekko i łatwo przesuwać po specjalnych prowadnicach. Zadaszenie jest przesuwane teleskopowo i służy w stanie otwartym jako basen odkryty, a w stanie zamkniętym jako basen kryty. Elementy przesuwane wypełnione są poliwęglanem komorowym grubości 8 mm. Na życzenie realizowane są również inne rozwiązania konstrukcyjne.

Czysta woda w basenie ogrodowym to podstawa

Stosowanie środków dezynfekujących wodę jest potrzebne do zachowania czystości basenu, ale również zapewnia bezpieczne korzystanie z niego, bez ryzyka negatywnego wpływu na zdrowie. Dezynfekcja i utrzymanie prawidłowego pH to podstawa – jeśli środki dezynfekujące i filtrujące wodę stosowane są zgodnie z przeznaczeniem, mogą zabić większość zarazków w wodzie w ciągu kilku minut. Jeśli pH jest zbyt wysokie lub zbyt niskie, może powodować podrażnienia skóry i oczu u osób korzystających z basenu oraz uszkadzać rury basenowe i inne urządzenia. Automaty dozujące nie tylko dostarczają wodzie odpowiedni poziom środków chemicznych, ale również monitorują stan zdrowia wody basenowej. Do dezynfekcji można stosować lampę UV, miksery, które mechanicznie rozbijają cząsteczki patogenów. Urządzenia te zmniejszają użycie szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych.

Urządzenie filtrujące wodę w basenie ogrodowym oczyszcza wodę, jednak nie jest w stanie zapobiec opadaniu ziaren piasku, liści czy zabawek na dno basenu. By zapewnić bezpieczną przestrzeń do zabaw wodnych, powinnismy zadbać o to, by woda w basenie była krystaliczna. Tutaj przychodzą z pomocą odkurzacze basenowe występujące w wielu postaciach i cenach.

W PHU Anita dostępne są nie tylko gotowe niecki basenowe, mini baseny, wanny SPA, ale również wszystkie niezbędne akcesoria: od zadaszeń po urządzenia filtrujące i środki dezynfekujące. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowego doradztwa.

Zobacz także:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie basenu ogrodowego
Basen ogrodowy – jaki kształt wybrać?
Basen ogrodowy całoroczny – dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenowe?
Filtr do basenu – dlaczego jest niezbędny i jaki wybrać? Jak ogrzać wodę w basenie zewnętrznym? Urządzenia do masażu wodnego i przeciwprądy – dlaczego warto w nie zainwestować? Estetyka i funkcjonalność – dlaczego warto wyposażyć basen zewnętrzny w instalację świetlną? Twoja prywatna strefa relaksu – wanna zewnętrzna z hydromasażem SPA Mały basen ogrodowy – dużo możliwości. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup basenu do ograniczonej przestrzeni? Bezpieczny basen ogrodowy – na co zwrócić uwagę, żeby być spokojniejszym o zdrowie swoich bliskich Basen całoroczny – zadaszenie ma znaczenie Tylko przyjemności, żadnej pracy – zalety automatycznych odkurzaczy basenowych Kiedy jest najlepszy czas na zakup basenu ogrodowego? Jak przebiega montaż gotowego basenu ogrodowego? JKorzyści zdrowotne, jakie daje nam korzystanie z basenu ogrodowego

Zobacz także: producent basenów ogrodowych