MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ
Automatyczny generator chloru Hayward AquaRite LTO. Przeznaczony do uzdatniania wody sanitarnej w basenach prywatnych o pojemności do 300 m³. Działanie generatora opiera się na cyklicznej zasadzie przemiany soli w wolny chlor za pomocą przenośnej komory elektrolitycznej. Wytwarzany chlor zapobiega rozwojowi glonów, drobnoustrojów i bakterii w wodzie basenowej. Stacja zapewnia nie tylko czyszczenie, ale również zmiękczanie wody basenowej. W zależności od opcjonalnego rozszerzenia możesz regulować pH i ORP wody. AquaRite LTO wyposażony jest w 2,8-calowy kolorowy ekran LCD.

  • Dla basenów o pojemności 65 m³
  • Stężenie soli: od 3.2 do 100 g/l
  • Produkcja chloru: 16 g/h
  • Połączenie: 63 mm

blank Instrukcja obsługi

Hayward AquaRite LTO system dezynfekcji i sterowania basenem

Stacja kontroli jakości wody i sterowania basenem Hayward AquaRite seria LTO. Stacja LTO automatycznie dezynfekuje wodę, dzięki czemu woda staje się czysta i bezpieczna. Dezynfekcja wody następuje dzięki samodzielnej przemianie soli w wolny chlor (elektroliza soli). Do dezynfekcji stosowana jest czysta sól kuchenna. Czysta sól kuchenna miesza się z wodą, przechodzi przez ogniwo elektrolityczne i zamienia się w wolny chlor gazowy. Chlor utlenia materię organiczną i dezynfekuje wodę, zapobiegając rozwojowi glonów, drobnoustrojów i bakterii. Proces chlorowania wody ma charakter cykliczny: po rozkładzie chloru pozostają związki soli, które służą do ponownego uzdatniania wody. W ciągu godziny pracy wytwarza od 16 do 50 gramów czystego dezynfekującego chloru.

W zależności od opcjonalnego rozszerzenia AquaRite LTO jest w stanie regulować poziom pH i ORP wody.

Elektroliza

Elektroliza to nowoczesny i bezpieczny sposób dezynfekcji wody basenowej. Metoda opiera się na przekształceniu soli w wolny chlor za pomocą elektryczności i płytek tytanowych.

Celka do hydrolizy to szklana kolba, wewnątrz której znajdują się tytanowe płytki (elektrody) pokryte specjalną kompozycją. Działanie prądu aktywuje płytki tytanowe, które kontaktując z wodą zamieniają sól w gazowy chlor. Chlor gazowy miesza się z wodą i zamienia się w chlor ciekły, który zapewnia wysokiej jakości oczyszczanie wody z bakterii, wirusów i drobnoustrojów chorobotwórczych. Po interakcji z zanieczyszczeniami chlor zamienia się w chlorek sodu i rozpuszcza się w wodzie. W ten sposób wszystkie szkodliwe bakterie, wirusy i drobnoustroje chorobotwórcze zostają zniszczone, a woda staje się czysta i bezpieczna.

Przy odpowiednim dawkowaniu sól i chlor są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka, jego błon śluzowych i skóry.

Firma Hayward™ jest jednym z wiodących światowych producentów wyposażenia basenów. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w ponad 45 krajach na trzech kontynentach, z siecią dealerów obejmującą ponad 3000 partnerów. Szeroka gama produktów obejmuje: pompy, filtry, roboty odkurzające, oświetlenie, przeciwprądy, pompy ciepła, urządzenia do uzdatniania i sterylizacji wody.

blank

Hayward to więcej niż tylko sprzęt! Firma Hayward to połączenie doświadczenia z zaawansowanymi technologiami w celu poprawy jakości produktów przewyższającej standardy branżowe.