MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Kiedy montujemy basen w ogrodzie wychodzimy raczej z założenia, że basen będzie nam służyć jedynie przez miesiące letnie, czyli mniej więcej od drugiej połowy maja do końca września. Nie zastanawiamy się za bardzo nad tym, czy będziemy z niego korzystać w zimie. A jednak! W tym doradzimy jak można to zrobić.

 

Dlaczego korzystanie z basenu zimą to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się dlaczego w ogóle mieliby korzystać ze swojego basenu ogrodowego zimą. Okazuje się jednak, że rozwiązanie to ma wiele zalet. Po pierwsze taka całoroczna niecka basenowa, jest wygodna i umożliwia pływanie zawsze kiedy chcemy. Ponadto samo w sobie pływanie jest jednym z najlepszych sportów, które możemy uprawiać. Co więcej, wielu ekspertów oraz zwolenników np. morsowania wskazuje wyraźnie na to, że pływanie w zimie, zwłaszcza w wodzie o niskiej temperaturze, działa świetnie na nasz organizm – zwłaszcza na krążenie i serce. Co więcej, baseny całoroczne wykonuje się z reguły z plastiku i z poliestru, dzięki czemu są one wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne. Przydomowy kryty basen z którego korzystamy w zimie, to rozwiązanie, które pozwoli nam między innymi uniknąć zanieczyszczeń z zewnątrz. 

Czego potrzebujemy do stworzenia przydomowego basenu całorocznego?

Zasadniczo, jeżeli chcemy korzystać z naszego basenu przez cały rok to musimy zadbać o trzy elementy:

  • Odpowiednie zadaszenie powierzchni basenu,
  • Ciągła filtracja wody,
  • System podgrzewania wody.

Musimy również pamiętać o tym,, żeby w odpowiedni sposób dbać o czystość niecki basenowej zarówno w czasie lata jak i również podczas zimy. Wodę w basenie możemy podgrzewać na wiele różnych sposobów, a do najbardziej popularnych należą między innymi:

  • Wymienniki ciepła,
  • Pompy ciepła,
  • Kolektory słoneczne,
  • Elektryczne podgrzewacze.

Niezależnie na który system grzewczy się zdecydujemy, musimy pamiętać o tym, żeby był on dobrany w taki sposób aby utrzymanie przyjemnej temperatury podczas kąpieli było możliwe, a co ważniejsze korzystne dla nas pod kątem ekonomicznym. Najważniejszym akcesorium będzie jednak dobrej jakości zadaszenie. Nie tylko pozwoli ono na korzystanie z basenu przez cały rok, ale również będzie chronić basen przed zgubnym działaniem czynników atmosferycznych oraz, co ważne, zabezpieczy wodę przed ucieczką ciepła do atmosfery, co znacznie zmniejszy nasze rachunki za ogrzewanie basenu. 

Zimowy basen w ogrodzie – podsumowanie

Basen w ogrodzie z zadaszeniem z którego będziemy mogli korzystać również zimą, to zdecydowanie rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Nie jest ono bowiem bardzo drogie, a jeżeli podejmiemy odpowiedni kroki, to nawet rachunki za ogrzewanie wody nie będą wysokie. Jak widać basen ogrodowy z którego będziemy mogli korzystać przez cały rok nie jest już tylko niemożliwym do spełnienia marzeniem, ale jest realny do osiągnięcia.