MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

System perystaltycznych pomp dozujących Aquaviva pH+H2O2 to doskonała opcja do precyzyjnego dozowania chemii w basenie bez interwencji człowieka. System samodzielnie kontroluje i reguluje poziom pH i stężenie aktywnego tlenu w basenach o pojemności do 250 000 litrów. Proporcjonalny tryb dozowania wykonywany jest automatycznie w oparciu o wskaźniki czujników рН i temperatury. Manualna regulacja wydajności odbywa się za pomocą cyfrowego wyświetlacza LCD.

 • Wydajność: do 1.5 l/h
 • Dopuszczalne ciśnienie w instalacji rurociągowej: do 1.5 bara

blank Instrukcja obsługi

System perystaltycznych pomp dozujących
Aquaviva pH+H2O2 1.5 l/h + zestaw pH

System perystaltycznych pomp dozujących Aquaviva pH+H2O2 to idealne rozwiązanie do dokładnego dozowania chemikaliów do basenu bez interwencji człowieka. Jest to zaawansowany technologicznie sprzęt, który kontroluje i automatycznie utrzymuje poziom pH i stężenie aktywnego tlenu w basenach o pojemności do 250 000 litrów.

System wyposażony jest w wyświetlacz LCD, który umożliwia ręczną regulację wydajności do 1.5 l/h. Można go regulować za pomocą ustawień menu lub użyć automatycznego proporcjonalnego systemu dozowania zgodnie z sygnałem z czujników pH i temperatury. Pozwala to na dostosowanie dawki aktywnego tlenu i odczynników do korekcji pH w odpowiedniej ilości. Czujnik pH, czujnik temperatury i roztwór kalibracyjny pH są dostarczane wraz z systemem pomp.

Unikalna geometria pompy zapobiega uszkodzeniu wytrzymałych rurek z santoprenu. Stopień ochrony przed kurzem i wilgocią IP65 gwarantuje niezawodną i trwałą pracę urządzenia.

Co to jest pH?

pH to wskaźnik, który charakteryzuje stężenie wolnych jonów wodorowych w wodzie. Ta równowaga może zostać zakłócona, powodując zmianę poziomu pH. Poziom pH odpowiada za właściwości i jakość wody. Optymalnym wskaźnikiem poziomu pH wody w basenie jest uważany zakres od 7.2 do 7.4. Taka woda jest również nazywana neutralną. Jeśli wskaźnik jest wyższy niż 7.4 woda będzie miała odczyn alkaliczny, a jeśli wskaźnik jest niższy, mniej niż 7.2 – kwaśny.Za pomocą elektrody pH pompa dozująca wykonuje analizę równowagi kwasowo-zasadowej wody. Na podstawie uzyskanych danych pompa samodzielnie dodaje do basenu niezbędną ilość odczynnika w celu podniesienia lub obniżenia pH do pożądanego poziomu zgodnie z określonymi ustawieniami.

Co to jest H2O2?

Płynny środek dezynfekujący WaterShock O2 przeznaczony do wstępnej (szokowej) i regularnej dezynfekcji wody basenowej. Skutecznie i szybko niszczy bakterie, grzyby, wirusy i inne substancje organiczne, które powodują zmętnienie i zanieczyszczenie wody.

 1. Nie zawiera chloru i fosforanów – nie podrażnia oczu i błon śluzowych, nie wysusza włosów i skóry, nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu, nie szkodzi zdrowiu.*
  *Pod warunkiem dozowania zgodnie z instrukcją odczynników chemicznych
 2. Uniwersalność – zalecany do wszystkich rodzajów basenów i może być używany z wodą o dowolnej twardości, nie odbarwia powierzchni poliestrowych ani winylowych.
 3. Neutralność – nie ma wpływu na poziom pH wody.

blank

Programowanie pompy pH

W celu uruchomienia pompy pH przytrzymaj przyciski CAL i SET przez 3 sekundy.

Na wyświetlaczu pojawi się menu umożliwiające wybór pompy pH i dokonanie jej ustawień:

 1. Wymagany poziom pH: od 0 do 14.
 2. Typ konfiguracji: zwiększenie kwasowości lub zasadowości.
 3. Dopuszczalny czas dozowania: od 1 do 240 minut.
 4. Typ dozowania: proporcjonalne, ręczne pompowanie wł./wył. lub pompowanie w ograniczonym zakresie.
 5. Ustawienia alarmu.

Automatyczny tryb dozowania pH:
zawsze krystalicznie czysta woda

Wysoka jakość wody w basenie pozostaje stabilna, nawet w przypadku zmiany czynników zewnętrznych: aktywność słoneczna, deszcz lub wzrost liczby pływających osób.

System perystaltycznych pomp dozujących Aquaviva pH+H2O2 wykonuje analizę wskaźników elektrod pH. Na podstawie tych wskaźników pompa automatycznie dozuje odczynniki w wymaganej proporcji. W ten sposób zapewniana jest stała kontrola pH bez interwencji człowieka. Dozowanie proporcjonalne odbywa się w trybie Pro Band, ciągłe – w trybie ON/OF.

Programowanie pompy H2O2

W celu uruchomienia pompy H2O2 przytrzymaj przyciski CAL i SET przez 3 sekundy.

Na wyświetlaczu pojawi się menu umożliwiające wybór pompy H2O2 i dokonanie jej ustawień:

 1. Wymiary rurki dozującej: 3×7 mm lub 6×10 mm. System automatycznie obliczy wymaganą ilość cieczy bez zmiany innych parametrów dozowania.
 2. Poziom stężenia H2O2: od 1 do 4 cm³/m³ lub od 1 do 15 cm³/m³ zgodnie z wybranymi wymiarami rurki.
 3. Wydajność pompy cyrkulacyjnej zamontowanej w instalacji rurociągowej basenu: od 2 do 100 m³/h
 4. Cykliczność dozowania: ustawienie interwału pozwala na zaprogramowanie naprzemiennych interwałów dozowania i zatrzymania pompy w określonym czasie.

Pompa dozująca niezależnie oblicza ilość odczynnika, aby osiągnąć zaprogramowany poziom stężenia H2O2 w basenie.

blank

Regulacja stężenia H2O2 dostosowana do temperatury wody

Im wyższa temperatura wody w basenie, tym więcej H2O2 jest potrzebne do zapewnienia odpowiedniego poziomu dezynfekcji.

Pompa jest wyposażona w czujnik temperatury. Pompa uwzględnia temperaturę wody podczas dozowania i dostosowuje czas podawania odczynnika, aby stabilnie utrzymywać wymagane stężenie środka dezynfekującego.

Ustawienia ekonomiczne i bezpieczeństwa

Specjalne tryby zwiększają wydajność uzdatniania wody, oszczędzają zużycie odczynników, chronią sprzęt przed uszkodzeniem i zapobiegają awariom w dozowaniu:

 

 1. Pro Band – zmniejsza częstotliwość wtrysków na minutę po osiągnięciu określonego poziomu wskaźnika w wodzie basenowej (wskaźnik Setpoint w ustawieniach menu). Zapewnia maksymalną precyzyjność dozowania, eliminując nadmierne zużycie odczynnika.
 2. Alarm Band – pozwala na ustawienie granicznej wartości elektrody, przy osiągnięciu której pompa się zatrzymuje. Eliminuje przedawkowanie odczynników w przypadku awarii elektrody lub nieprawidłowych odczytów z powodu nieregularnej kalibracji elektrody.*
  *Zalecana jest kalibracja elektrody przynajmniej raz w miesiącu.
 3. OFA – zatrzymuje dozowanie i aktywuje sygnał alarmowy, jeśli wymagany wskaźnik wody w basenie nie został osiągnięty w ustawionym czasie. Chroni przed pracą na biegu jałowym w przypadku awarii, takiej jak pęknięcie rury.

Wyświetlacz LCD i panel sterowania

Cyfrowy wyświetlacz zapewnia dostęp do sterowania różnymi funkcjami systemu pomp:

 

 1. Wybierz język interfejsu.
 2. Konfiguracja kalibracji czujników pH i temperatury.
 3. Aktywacja i ustawienie interwału w trybie OFA od 0 do 240 minut, w trybach Pro Band i Alarm Band.
 4. Ustawienia alarmów.
 5. Aktywacja i ustawienie rodzaju dozowania: stałego lub proporcjonalnego.
 6. Wybór wymiarów rurki dozującej 3x7mm lub 6x10mm: automatycznie oblicza dawkę odczynnika i zachowuje początkowe ustawienia podczas wymiany rurki.
 7. Ustawienie stężenia dozowania odczynników: dla rurki 3×7 mm – od 1 do 4 cm³/m³, dla rurki 6×10 mm – od 1 do 15 cm³/m³. Wybór wydajności pompy cyrkulacyjnej jest dostępny w zakresie od 2 do 100 m³/h.
 8. Ustawianie temperatury kompensującej w zakresie od 1°C do 100°C. Po podłączeniu czujnika temperatury kompensacja jest dokonywana automatycznie.
 9. Aktywacja czujnika przepływu.

blank

Rurki z Santoprenu do pomp dozujących Aquaviva

Santoprene to trwały materiał, który łączy w sobie cechy wulkanizowanej gumy i termoplastów. Pod względem właściwości technologicznych jest podobny do termoutwardzalnej gumy EPDM.Santoprene jest odporny na starzenie, ścieranie, zgniatanie i zwijanie. Rurki z Santoprenu są idealne do dozowania wszystkich rodzajów odczynników, w tym chloru, zasad i kwasów.

Zasada działania pomp perystaltycznych

Zasada działania pomp perystaltycznych opiera się na ściskaniu elastycznej rurki przez poruszające się po obwodzie rolki. Ciecz jest wciągana przez zawór wlotowy, a ściśnięcie rurki w wąskich miejscach toru zapewnia jej równomierne wpychanie do rurociągu basenu.

W perystaltycznych pompach dozujących pompowane odczynniki nie mają kontaktu z podzespołami i obudową.Pozwala to na dozowanie dowolnych odczynników bez narażania materiałów na zużycie. Rurka jest jedyną częścią, która wchodzi w kontakt z odczynnikiem. Można ją łatwo wymienić pod koniec okresu użytkowania.

blank

Wymiary

blank

Uziemienie pomp dozujących

Zalecane jest zainstalowanie elektrody uziemiającej w pobliżu elektrod pH, FreeCl lub ORP. Sprzęt ten umożliwia usuwanie prądów szczątkowych (błądzących), które mogą powodować nieprawidłowe działanie stacji dozującej podczas pomiaru pH, FreeCl i ORP. Również produkty metalowe, które mają bezpośredni kontakt z wodą basenową (panele, osie wałów pomp itp.) mogą ulec uszkodzeniu.

blank

Marka Aquaviva jest wiodącym producentem sprzętu, komponentów i akcesoriów do basenów i SPA. Szeroka gama produktów obejmuje: pompy i filtry, osuszacze i wodospady, sprzęt do uzdatniania wody i pielęgnacji basenów, oświetlenie, rury i kształtki, komponenty i akcesoria.

Zakłady produkcyjne Aquaviva znajdują się w Europie i Azji. Niezawodność produktów potwierdzają liczne certyfikaty jakości i zgodności ze światowymi standardami produkcji.

Firma Aquaviva to wieloletnie doświadczenie, konkurencyjna cena, niezawodne i innowacyjne produkty.