MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Montaż przydomowego basenu wraz z osprzętem można wykonać samodzielnie, jednak by mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z instrukcjami, warto zlecić wykonanie prac montażowych profesjonalistom. 

W procesie aranżacji zamontowanego już gotowego basenu ogrodowego, należy zwrócić uwagę nie tylko na kształt czy jego umiejscowienie, ale również na tworzywo z którego będzie on wykonany oraz nawierzchnię, która będzie się wokół niego znajdować.

 

Wykończenie i aranżacja basenu ogrodowego – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego na jaki basen się zdecydujemy, musimy zadbać o odpowiednie wykończenie powierzchni, która znajduje się wokół basenu. 

Zadbanie o bezpieczeństwo użytkowników, powinno być kluczowe, dlatego też przy wyborze artykułów do ogrodu, należy zwrócić uwagę nie tylko na to czy będą one pasować do wystroju, ale przede wszystkim czy są antypoślizgowe, bezpieczne dla korzystających z basenu. Innymi słowy materiał nie powinien stawać się śliski pod wpływem wody.

Decydując się na ceramikę basenową, musimy zwrócić uwagę na to, czy płytki są wyposażone w specjalne otwory, które ułatwią przepływ wody. Powinny być również odporne na ścieranie, a także być wytrzymałe na działanie detergentów, które są wykorzystywane w pielęgnacji basenu.

 

Płytki tarasowe jako aranżacja basenu ogrodowego

Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów jest inwestycja w płytki tarasowe, które cechują się dużą wytrzymałością – radzą sobie z wodą, promieniowaniem słonecznym oraz zabrudzeniami. Warto też zwrócić uwagę na specjalistyczną ceramikę basenową. Jest to wprawdzie droższe rozwiązanie, ale w zamian za to otrzymuje się wysoką jakość oraz łatwość pielęgnacji. Jest to o tyle ważne, że utrzymanie czystości w przypadku basenów ogrodowych jest istotne nie tylko pod kątem estetycznym, ale praktycznym. Czysta posadzka sprawia, że woda jak i cały zbiornik nie będą brudzić się tak szybko. Ponadto, zabrudzona powierzchnia wokół basenu, to siedlisko w którym rozwijają się bakterie i drobnoustroje, które mogą prowadzić np. do grzybicy stóp.

 

Najpopularniejsze materiały do aranżacji przestrzeni w okolicy basenu

Decydując się na własny basen ogrodowy i planując jego aranżację warto skorzystać z popularnych i szeroko stosowanych rozwiązań. Do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w aranżacji przestrzeni wokół basenu należą:

  • kamienie brzegowe i kamienie plażowe,
  • kostka brukowa, która cechuje się relatywnie niską ceną oraz wysoką wytrzymałością,
  • deska kompozytowa, która imituje drewno i świetnie komponuje się z aranżacją większości ogrodów,
  • drewno naturalne – sprawdzi, pod warunkiem, że jego gatunek będzie odporny na działanie wody i warunków atmosferycznych,
  • naturalna trawa,
  • zewnętrzne płytki ceramiczne,
  • piasek (który będzie imitował plażę) oraz kamienie, jak np. białe otoczaki,
  • kostka granitowa – sprawdzi się w przypadku basenu, który został wkopany w ziemię. Nie tylko nada się ona jako wykończenie powierzchni wokół akwenu wodnego, ale zabezpieczy również grunt przed osuwaniem się.

 

Nie zapomnij o akcesoriach, które zapewnią maksymalny relaks

Decydując się na budowę basenu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko nawierzchnię, która znajduje się wokół niego, ale również na akcesoria, które razem stworzą prawdziwą strefę relaksu. Meble wykonane z ratanu (fotele, hamaki etc.) sprawiają, że spędzanie czasu w basenie i w jego otoczeniu będzie prawdziwą przyjemnością. Dobrym pomysłem będzie również inwestycja w użyteczne dodatki takie jak np. prysznic zewnętrzny oraz dysze wodne. Warto rozważyć również zakup odpowiedniego oświetlenia, które sprawi, że będziecie mogli spędzać czas w swoim basenie nie tylko w ciągu dnia. Zarówno oświetlenie liniowe jak i punktowe, pozwoli na bezpieczną kąpiel nawet późną nocą.

 

Wykończenie przestrzeni w okolicy basenu może wydawać się skomplikowanym procesem, jednak biorąc pod uwagę mnogość możliwości, materiałów, które możemy wykorzystać,  niedużym wysiłkiem możemy stworzyć przestrzeń idealną pod nasze potrzeby i gusta. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego na jakie rozwiązania się zdecydujemy, najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo.
Zobacz także: producent basenów ogrodowych