MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Na rynku basenowym coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się przykrycia basenowe. Dlaczego? Przydomowy lub ogrodowy basen, wymaga od nas inwestycji w liczne akcesoria, które pomogą nam utrzymać to miejsce jak i znajdującą się w nim wodę w jak najlepszej kondycji. Basen „pod gołym niebem” narażony jest na negatywny wpływ warunków atmosferycznych oraz wiele innych czynników, które nie tylko brudzą wodę, ale niszczą również samą strukturę basenu.

Zalety odpowiednio dobranego przykrycia basenowego

Stosowanie przykrycia basenowego ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest ochrona wody przed jej odparowaniem. Nie jest to wprawdzie powszechna wiedza, ale okazuje się, że aż 70% wody z basenów ogrodowych i przydomowych tracimy na skutek właśnie odparowywania. Przykrycie basenowe niweluje te straty. Ponadto chroni ono również wodę basenową przed utratą energii cieplnej, która dostaje się do atmosfery. Otwarty basen, to również środowisko przyciągające rozmaite zabrudzenia i zanieczyszczenia (owady, spadające liście itd.). Innymi słowy przykrycie basenowe nie tylko sprawi, że znacznie mniej czasu i pracy będziesz musiał poświęcić na sprzątanie, ale również pozwoli ci na oszczędzanie energii oraz wody, która z roku na rok staje się coraz bardziej cennym zasobem na całym świecie.

Które przykrycie basenowe wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań w zakresie przykryć basenowych. Każde z nich ma różne zalety i wady, a także cechuje się inną ceną. Obecnie, najbardziej popularne są między innymi.

  1. Żaluzje basenowe na basen ogrodowy – jest to bardzo popularne rozwiązanie, które cechuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością oraz wygodą użytkowania. Zadaszenie w formie żaluzji, to rozwiązanie, które chroni przed zanieczyszczeniami nanoszonymi między innymi przez wiatr. Dodatkowo baseny przykryte żaluzji tracą również znacznie mniej ciepła;
  2. Solaryczna folia do basenów – ciekawym rozwiązaniem jest niewątpliwie niebieska sztywna folia LDPE, która swoją strukturą przypomina folię bąbelkową. Zbudowana jest ona z komórek folii zawierających powietrze. Folia ta przede wszystkim dobrze izoluje basen i zapobiega utracie ciepła. Nie jest ona jednak tak wytrzymała jak żaluzje basenowe. Nie jest bowiem odporna na ciężar. Więc o ile możesz chodzić po żaluzjach basenowych to po folii do basenów już nie. 
  3. Zadaszenia basenowe przesuwne – jak sama nazwa wskazuje są to zadaszenia montowane na specjalnych prowadnicach, które dzięki specjalnej rolce umożliwiają ich przesuwanie. Zadaszenia basenowe przesuwne mogą być zarówno ręczne jak i automatyczne. Największą zaletą tego rozwiązania, poza estetyką, jest zdecydowanie jego wygoda. Nawet jeżeli zainwestujemy w ręcznie przesuwane zadaszenie, to nie wymaga ono od nas dużego wkładu siły, więc z jego otwarciem poradzi sobie każdy. Takie zadaszenie daje nam też możliwość dostania się do wody zawsze kiedy tego chcemy, a także nie ogranicza ono dostępu światła. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, łączące ze sobą zalety swobodnego dostępu do wody wraz z korzyściami, które oferuje stałe zadaszenie zamontowane nad basenem. 

Zadaszenie basenowe – wygoda i bezpieczeństwo

Zadaszenia basenowe nie bez powodu są coraz bardziej popularnym trendem na rynku. Dzięki nowoczesnym zadaszeniom basenowym, znacznie zredukujesz koszty utrzymania basenu, a także zadbasz o termoizolację i bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich. Jest to więc inwestycja zdecydowanie warta rozważenia. 

Zobacz także: producent basenów ogrodowych