MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Jednym z podstawowych pytań zadawanych przez osoby, zainteresowane inwestycją w baseny ogrodowe są koszta utrzymania basenu ogrodowego. Jeżeli obawiasz się, że utrzymanie basenu ogrodowego, to duży wydatek, to mamy bardzo dobrą informację: wbrew pozorom eksploatacja i konserwacja basenu – w szczególności winyloestrowego –  jest tańsza, niż mogłoby się wydawać.

Ile kosztują akcesoria oraz utrzymanie przydomowego basenu?

Jak podają specjaliści w tej dziedzinie, koszta możemy podzielić w następujący sposób. 60% kosztów to budowa basenu, a pozostałe 40% to zakup potrzebnych artykułów do których zaliczamy między innymi:

  • Akcesoria do czyszczenia wody,
  • Preparaty czyszczące i dezynfekujące,
  • Dodatkowe basenowe atrakcje (np. dla dzieci),
  • Koszty ogrzewania oraz oświetlenia,
  • Zakup zadaszenia basenowego.

Ponadto musimy również wziąć pod uwagę wyposażenie konieczne basenów, do którego zaliczamy:

  • Drabinki (jeżeli nie ma schodów w niecce),
  • Filtr (zależny od wielkości basenu),
  • Środki do uzdatniania wody,
  • Tester do badania wody (pozwalający między innymi na mierzenie wartości pH i zawartości chloru w wodzie),
  • Odkurzacz basenowy.

Koszt akcesoriów i chemii basenowej

Jednym z podstawowych elementów są odmulacze do dna basenu (wydatek rzędu 30-80 zł) oraz odkurzacze dna. Środki do uzdatniania wody kosztują około 250 zł, a testery do basenów to wydatek od 11 do ponad 100 zł. Przyjmuje się również, że koszt użytkowania standardowej wielkości basenu ogrodowego w ciągu jednego sezonu to wydatek rzędu 1500-2000 zł jeżeli weźmiemy pod uwagę zarówno koszty środków chemicznych jak i ogrzewania.

Filtry do basenu

Zakup filtra basenowego jest absolutnie konieczny, ponieważ woda w niecce szybko się brudzi i nasz basen bez odpowiedniego sprzętu momentalnie zmieni się z miejsca wypoczynku w niezachęcającą do korzystania przestrzeń. Filtry standardowe kosztują około 1200 zł, ale ciekawym rozwiązaniem i wartym uwagi są również tak zwane filtry piaskowe (ok. 3500 zł), gdzie brudna woda trafia do zbiornika z piaskiem kwarcowym, przepływa przez niego, zostaje oczyszczona, a następnie z powrotem trafia do basenu (innymi słowy jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie).

Basen winyloestrowy, czyli ekonomiczne rozwiązanie na każdą kieszeń

Baseny winyloestrowe cieszą się rosnącą popularnością, ze względu na liczne zalety, które oferują. A najważniejszą z nich jest to, że są one o wiele tańsze od swoich murowanych odpowiedników. Po pierwsze baseny winyloestrowe mają ze wszystkich typów basenów, najniższe koszty instalacji, a w dodatku możemy je zbudować w dowolnym rozmiarze i kształcie czyli mieć taki basen, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Baseny wykonane z tworzyw sztucznych są również znacznie bardziej odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, grad czy burze. Innymi słowy znacznie niwelują one koszty regularnej konserwacji. Ponadto baseny winyloestrowe są wykonane z najwyższej jakości żywic winyloestrowych, które cechują się podwyższoną odpornością termiczną i termiczną. Mówiąc krótko, jeżeli szukasz niedrogiego w eksploatacji i instalacji basenu, to winyloestrowy będzie świetnym wyborem.

Zobacz także: producent basenów ogrodowych