MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Wbrew pozorom dobór odpowiedniego koloru basenu jest kwestią ważniejszą niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o estetykę, ale również o bezpieczeństwo. Może to być zaskakujące, ale basen ogrodowy, powinien mieć odpowiednią kolorystykę, która zadba o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Na szczęście szanujący się producenci basenów poliestrowych, biorą ten aspekt pod uwagę. 

Jaki wybrać kolor okładziny do basenu poliestrowego i linera?

Najpierw należy pamiętać o tym, że kolor basenu zawsze będzie zależał od wyboru odpowiedniej okładziny. Jej kolor będzie miał bowiem również wpływ na kolor wody. Przykładowo beżowe i piaskowe odcienie mogą pozwolić nam na stworzenie efektu morskiej laguny, która będzie charakteryzować się swoistymi, turkusowymi refleksami. Dzięki temu basen będzie wyglądał tak, jakbyśmy właśnie nurkowali gdzieś na słonecznych Hawajach. Z kolei szary kolor pozwoli nam na nadanie naszemu basenowi nowoczesnego aspektu, gdzie woda będzie charakteryzować się bardziej niebieskim odcieniem. Niezależnie od tego jaki kolor wybierzemy, powinniśmy kierować się dwiema opisanymi poniżej zasadami:

  • Jeżeli chcemy zyskać trochę darmowych stopni temperatury i zaoszczędzić na ogrzewaniu wody, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w basen ogrodowy z ciemnymi odcieniami, takie odcienie przyciągają bowiem promieniowanie podczerwone, dzięki czemu woda po prostu szybciej się nagrzewa;
  • Jeżeli chcecie zwiększyć bezpieczeństwo, to powinniście zainwestować w kolor, który pozwoli tobie i twoim bliskim na zobaczenie dna basenu. Innymi słowy powinniśmy wyeliminować zbyt ciemne odcienie takie jak czarny, grantowy itd. Mogą one bowiem wyglądać pięknie, ale ich problematyka polega na tym, że nie widać w nich dna, zwłaszcza nocą. Nawet jeżeli znamy nasz basen jak własną kieszeń,  to jest to szalenie niebezpieczne, dlatego też musimy mieć to na uwadze.

Niecka basenowa od PHU Anita – dostępne w różnych charakterystycznych kolorach

Jeżeli zależy nam na kupnie wysokiej jakości basenu ogrodowego od renomowanego producenta basenów poliestrowych, to zdecydowanie PHU Anita będzie dla ciebie dobrym wyborem. Warto jednocześnie zauważyć, że producent basenów PHU Anita oferuje baseny ogrodowe wysokiej jakości w dobrych cenach i   w wielu różnych wariantach kolorystycznych takich jak:

  • Plaster miodu;
  • Kryształowa mięta (Crystal Mint);
  • Złoto Sahary (Sahara Gold);
  • Słoneczny błękit (Sun Blue); 
  • Miejska szarość (City Grey);
  • Ultra Biel (Ultra White);

Wszystkie wyżej opisane kolory przede wszystkim spełniają standardy w zakresie bezpieczeństwa. Dno basenu jest dobrze widoczne, a przede wszystkim sama kolorystyka basenu, wygląda naprawdę zjawiskowo, co mogą Państwo zobaczyć między innymi na zdjęciach projektów wykonanych już przez PHU Anita. Muszą Państwo jedynie pamiętać o tym, żeby kolor dobrać w taki sposób aby odpowiadał on wystrojowi danego ogrodu czy podwórka. Specjaliści z PHU Anita z pewnością pomogą w doborze odpowiedniej kolorystyki basenu. Zapraszamy do kontaktu.