MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Basen ogrodowy ma mnóstwo zalet – oferuje świetną przestrzeń do aktywności wodnej i relaksu, zwiększa wartość nieruchomości, umożliwia korzystanie z wodnych aktywności bez względu na porę dnia i porę roku. Jednakże jednym z częstych błędów jaki popełniamy przy wyborze basenu ogrodowego jest działanie pod wpływem emocji. Kupując gotowy basen ogrodowy warto przemyśleć jaki będzie pasował idealnie do naszego ogrodu. Z tego artykułu dowiesz się, jak można z łatwością zintegrować basen ogrodowy z resztą wystroju ogrodu, tworząc w ten sposób jednolitą i piękną przestrzeń.

Jak wybrać basen ogrodowy?

Basen, tak jak zasadniczo każdy element, który będzie znajdował się w ogrodzie, powinien być dopasowany do jego stylu. W ogrodach nowoczesnych z pewnością sprawdzą się baseny minimalistyczne, które charakteryzują się geometrycznym kształtem. Z kolei w ogrodach w których nacisk położono na naturalizm najlepszym rozwiązaniem będą wszelkie baseny imitujące naturalne akweny wodne i cechujące się, opływową, organiczną linią brzegową. Zasadniczo najlepszym wyborem będą baseny winyloestrowe ze względu na swoją funkcjonalność. Mogą Państwo bowiem dowolnie ustalić ich kształt, dopasowując je w ten sposób do projektu przestrzeni ogrodowej.

Jaki basen do niewielkiej przestrzeni ogrodowej?

Funkcjonalność i estetyka nie jest zarezerwowana tylko dla dużych basenów i dużych ogrodów. P.H.U Anita jako jedyni oferujemy mini basen ogrodowy, który jest połączeniem wanny Spa i basenu ze specjalnymi dyszami pływackimi. Nie trzeba rezygnować z funkcjonalności na rzecz oszczędności miejsca. Wszystko, czego potrzebujesz: hydromasaż, miejsce do relaksu i rodzinnych zabaw, przestrzeń do treningów pływackich znajdziesz w jednym mini basenie ogrodowym, który można zainstalować samodzielnie lub obudować, dzięki czemu idealnie wkomponuje się np. w styl i konstrukcję Twojego domu. Na małym podwórku basen staje się centralnym punktem. Będzie widoczny ze wszystkich stron, więc musi być zarówno dekoracyjny, jak i funkcjonalny.

Stawy kąpielowe 

Jednym z rozwiązań, które pojawia się rynku są tak zwane stawy kąpielowe, które są połączeniem basenu ogrodowego oraz naturalnego oczka wodnego. Wyglądają one bowiem jak naturalne, dzikie jezioro, przez co wpisują się w coraz bardziej popularny obecnie nurt EKO. Ponadto samo ich użytkowanie kosztuje relatywnie niewiele. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym elementem każdego takiego stawu kąpielowego jest strefa bagienna, przy której projektowaniu trzeba zainwestować w odpowiedni filtr bagienny oraz dobór roślin, które będą dobrze funkcjonować zarówno w samym basenie jak i wokół niego. Zasadniczo najpopularniejszą roślinnością sadzoną wokół basenu są tak zwane trawy ozdobne, które pozwalają na uzyskanie naturalnego, relaksującego efektu. W strefie basenowej często wykorzystuje się również niskie rośliny liściaste oraz rośliny w dużych donicach. 

Strefa do wypoczynku z gotowym basenem ogrodowym

Stworzenie strefy do wypoczynku jest naprawdę świetnym pomysłem, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza w dużym ogrodzie. Można np. obudować basen drewnem i wyposażyć go w dodatkowy podest, gdzie czas będą mogli spędzać miłośnicy opalania. Taki taras można również specjalnie zaaranżować na funkcjonalną strefę wypoczynkową wyposażoną w hamak, leżak i inne akcesoria. Możliwości zasadniczo są nieograniczone, jednak najważniejsze jest to, żebyś czuł się dobrze w swoim własnym basenie. Wystrój to jedno, ale najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie i komfort. 

Zobacz także: producent basenów ogrodowych