MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Posiadanie własnego basenu ogrodowego, to marzenie wiele osób, które posiadają dom i teren przydomowy do zagospodarowania. W parze z rosnącą popularnością tego rozwiązania idą również różne pytania, związane z zakupem basenu, a najpopularniejsze brzmi: jaki basen do ogrodu wybrać? W tym artykule, postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Jaki rodzaj basenu ogrodowego wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów basenów ogrodowych, najpopularniejsze to:

  • Baseny rozporowe – ich cechą charakterystyczną jest to, że zajmują mało miejsca, wystarczy napełnić zbiornik, a napór wody sprawi, że basen nabierze docelowego kształtu;
  • Baseny dmuchane – czyli klasyk, który można znaleźć niemal wszędzie. Są to tanie zbiorniki wodne, kosztujące zaledwie kilkaset złotych i to jest ich największa zaleta. Łatwo można je napompować i co ważniejsze, możemy je równie łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Najistotniejsze wady tego rozwiązania to mała powierzchnia, łatwość uszkodzenia i niska trwałość;
  • Basen stelażowy – zachowuje swoją formę dzięki stalowej ramie, ale jego rozłożenie wymaga czasu i wysiłku;
  • Baseny wkopywane winyloestrowe – baseny winyloestrowe to trwałe i szybkie rozwiązanie, pozwalające na wybudowanie basenu w ogrodzie na lata, w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Baseny te produkuje się z wykorzystaniem gotowych, wcześniej przygotowanych form, gdzie na oczyszczoną formę nakłada się kolejno warstwy materiałów. Baseny te są niezwykle wytrzymałe, cechują się większymi rozmiarami niż standardowe baseny stelażowe czy rozporowe, są odporne na uszkodzenie mechaniczne i można je łatwo obudować czyniąc z nich baseny z których można korzystać praktycznie przez cały rok.

 

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze basenu ogrodowego?

Decydując się na wybór basenu ogrodowego, poza jego typem musimy wziąć pod uwagę, także kilka innych czynników:

Rozmiar basenu:

Nie licząc jego typu, to zdecydowanie najważniejszy aspekt. Standardowe baseny ogrodowe mają szerokość od 4 do 8 metrów i długość od 6 do 12 metrów, a głębokość to zwykle 150 cm. Wymiary możemy jednak dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, pamiętajmy, że zbyt duży basen, zajmie niemal cały ogród, zbyt mały może znacznie ograniczyć funkcjonalność i możliwości jego wykorzystania.

Kształt basenu:

Okrągły, prostokątny, owalny, który wybrać? Tutaj ponownie musimy kierować się rozmiarem naszego ogródka i przede wszystkim docelową funkcjonalnością. 

Cena basenu:

Musimy zastanowić się nad tym, ile chcemy i jesteśmy w stanie wydać na nasz basen i na tej podstawie zdecydować się dany typ i rozmiar, dodatkowe akcesoria. 

Materiał z którego wykonany jest basen:

Na rynku mamy modele stelażowe, drewniane, murowane, winyloestrowe. Różnią się one ceną, wytrzymałością i rozmiarem. Musimy więc przemyśleć dokładnie, który z nich spełni nasze potrzeby.

Baseny gotowe winyloestrowe – niska cena i wysoka jakość

Jednym z popularnych i najnowocześniejszych na rynku rozwiązań są baseny gotowe winyloestrowe. W PHU Anita wszystkie baseny produkowane są w tej technologii. Wykonane są z wysokiej jakości żywic winyloestrowych, cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenie mechaniczne i czynniki atmosferyczne, wykonane są z sześciu wysokiej jakości warstw, są odporne na wilgoć, dzięki zastosowaniu technologii BARIER COAT i TOP COAT.

 

Zobacz także: producent basenów ogrodowych