MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Baseny ogrodowe zdobywają z roku na rok coraz więcej zwolenników jednak istnieje nadal liczna grupa tych, które są przeciwnikami takiej inwestycji. Dlaczego? Jeden z podstawowych argumentów to ten, że polski klimat nie pozwala na maksymalne wykorzystanie basenu. Polska to kraj znajdujący się w umiarkowanej strefie klimatycznej, gdzie ciepłych miesięcy jest relatywnie niewiele (czerwiec – wrzesień, chociaż w ostatnich latach okres „ciepły” zdaje się wydłużać). Innymi słowy przeciwnicy basenów ogrodowych twierdzą, że nie warto inwestować w coś, co będzie nam służyć jedynie przez ¼ roku. Czy to prawda? Odpowiadamy: nie – i wyjaśniamy dlaczego. 

 

Basen ogrodowy to liczne zalety

Pomijając póki co kwestię klimatu, basen ogrodowy oferuje nam naprawdę wiele zalet. Po pierwsze daje nam możliwość uprawiania jednej z najlepszych aktywności fizycznych, czyli pływania.

Poza tym jest to jedna z najlepszych atrakcji jakie można zbudować dla dzieci. Nikt nie będzie nam tak wdzięczny za podwórkowy basen, jak nasze pociechy, które z pewnością będą korzystać z każdego, pięknego dnia, żeby popluskać się w wodzie. 

Po trzecie basen ogrodowy pozwoli nam poradzić sobie z wyjątkowo uporczywymi falami upałów, które przecież również zdarzają się w Polsce. Kto przy 35 stopniowym skwarze nie marzy o tym, żeby wskoczyć do wody? 

Po czwarte własny basen ogrodowy to również bezpieczeństwo i higiena. Badania są jednoznaczne, miejskie pływalnie, to jedne z najbardziej ryzykownych miejsc, do których możemy się udać. Łatwo tam o zarażenie np. grzybicą. 

Po piąte – niezależność. Nie jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia pływalni miejskich i nie tracimy czasu na dojazd czy stanie w kolejkach. Do naszego basenu ogrodowego możemy wskoczyć o każdej porze dnia i nocy. 

Po szóste, własny basen w ogrodzie, połączony ze strefą relaksu, to świetne miejsce do organizowania imprez. Urodziny dzieci, posiadówki przy grillu czy po prostu spotkania w gronie przyjaciół zyskują na atrakcyjności, kiedy mamy dostęp do basenu, do którego możemy wskoczyć w każdej chwili.

 

Basen ogrodowy w naszym klimacie to nie marnotrawstwo

Czy w Polsce z własnego basenu ogrodowego można korzystać zaledwie przez kilka miesięcy w roku? Nic bardziej mylnego. 

Co raz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na inwestycję we własny basen ogrodowy, a ich producenci oferują rozwiązanie, które skutecznie wydłużają czas ich użytkowania. W PHU Anita oferujemy zadaszenia basenowe przesuwne, które nie dość, że prezentują się świetnie, to przede wszystkim chronią basen przed gorszą pogodą. Solidną konstrukcję wypełniamy np. poliwęglanem litowym, który skutecznie imituje szkło, tworząc jednocześnie stabilny obiekt, który osłania cały basen. Zadaszenie basenowe umożliwia korzystanie z  basenu nawet, jeżeli na zewnątrz panuje burza, czy spadł śnieg. Osłonięta woda, będzie również znacznie dłużej utrzymywać swoją energie cieplną. 

Basen ogrodowy będzie można wykorzystywać zdecydowanie dłużej niż przez trzy miesiące w roku, a poza tym nie będziecie musieli wykładać dodatkowych pieniędzy na ogrzewanie, które pozwoliłoby na utrzymanie temperatury wody co zapewnia dodatkowe oszczędności. Ponadto, jest to również dodatkowe zabezpieczenie. Osłona basenu ogrodowego pozwoli nam chronić nasze dzieci i zwierzęta przed potencjalnym upadkiem do wody. Jeżeli chcemy zdecydować się na zadaszenie basenowe, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zadaszenie przesuwne, które pozwoli nam mieć basen zarówno odkryty jak i zakryty w zależności od pory roku i panującej pogody a do tego charakteryzuje się najwyższą estetyką. 

Nie mamy wątpliwości, że posiadanie basenu ogrodowego w naszym klimacie to bardzo dobry pomysł. Własny basen ogrodowy oferuje wiele zalet, obok których trudno przejść obojętnie. Ponadto problem niekorzystnej pogody oraz zimniejszych pór roku, skutecznie pozwolą nam rozwiązać, profesjonalne zadaszenia basenowe.
Zobacz także: producent basenów ogrodowych