MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Wiele osób chce mieć swój własny basen w ogrodzie, a biorąc pod uwagę fakt, że cena tego rozwiązania sukcesywnie spada, trudno się dziwić, że tak wiele osób podejmuje decyzję właśnie o inwestycji w basen ogrodowy. Zauważyć, to można zwłaszcza wśród klasy średniej, którą coraz częściej zwyczajnie stać jest na ten krok. Jednym z najczęściej powtarzanych pytań w tym temacie, jest kwestia dotycząca ceny gotowego basenu oraz tego, co tak właściwie wpływa na te stawki.  W tym artykule udzielimy odpowiedzi na to pytanie. 

Ile kosztuje basen?

Oczywiście wszystko zależy w głównej mierze od tego na jaki basen się zdecydujemy. Czy wybierzemy baseny rozporowe, stelażowe, dmuchane, czy może wbudowane baseny wykonane z różnej jakości materiałów. Jak łatwo można się domyślić najtańsze są baseny rozporowe oraz baseny dmuchane dla dzieci, które możemy kupić już za kwotę około 100-200 zł. Z drugiej strony najdroższe w tym zestawieniu będą oczywiście baseny wbudowane w przypadku których koszty oscylują już w granicy kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z drugiej strony jednak w zamian za to otrzymujemy naprawdę porządny obiekt wysokiej jakości, który będzie nam służył wiernie przez wiele długich lat. 

Rozmiar ma znaczenie

W kwestii basenów owszem, zwłaszcza jeżeli patrzymy pod kątem ceny. Zasadniczo im większy basen tym wyższa cena. Za basen wkopany o standardowych wymiarach (4x8x2m) będziemy musiały zapłacić około 30 000 zł. Za basen większy (załóżmy o wymiarze 6,20×3,10×1,40m – co jest jednym z wymiarów basenu oferowanego przez PHU Anita) to będzie już wydatek rzędu około 50 000 złotych. Należy również pamiętać o tym, że jeżeli wymiary naszego basenu przekroczą 50 metrów kwadratowych, to wtedy musimy uzyskać oczywiście odpowiednie pozwolenie na budowę, co również wiąże się z dodatkowymi kosztami i co ważniejsze z znacznie większą ilością czasu, który musisz poświęcić na cały proces. 

Inne elementy, które wpływają na cenę basenu

Poza rozmiarem i typem basenu na jego cenę wpływ mają jeszcze inne czynniki takie jak na przykład:

Materiały z których basen jest wykonany – faktem jest, że cena materiałów jest mocno zróżnicowana i jest zależna między innymi od wytrzymałości oraz właściwości danego materiału. Płytki są droższe niż okładzina itd.;

Koszt robocizny – do wszystkich wydatków musimy doliczyć również koszty poniesione na samą budowę basenu, która często może wymagać zatrudnienia kilku pracowników. Stawki za robociznę, również są zależne od wielu elementów;

Dodatkowe akcesoria – wszelkie dodatkowe elementy, które chcemy dodać do naszego basenu (jak np. prysznice obok basenu) to również wydatek, który musimy mieć na uwadze.

Gwarancja, czas realizacji, transport, montaż – oczywistym jest, że basen, który ma wiele lat gwarancji, czas realizacji projektu jest krótki, a montażem zajmują się specjaliści to produkt droższy niż inne. Jednak zasada jest prosta, zawsze płacimy za dobrą jakość. A jeżeli chcemy koniecznie zaoszczędzić, to musimy zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Tanie produkty, to niska jakość i sporo problemów.  

Jak widać basen ogrodowy nie jest już tak dużym wydatkiem jak mogłoby się wydawać. Zalecamy skorzystanie z usług firmy PHU Anita. Firma oferuje kompleksowy montaż wbudowanych basenów o fenomenalnym wyglądzie i zajmie się dla ciebie całym procesem, zaczynając od wyboru odpowiedniego basenu, aż do jego montażu.