MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Posiadanie prywatnego basenu ogrodowego, to nie tylko duży komfort, ale również pewnego rodzaju obowiązek. To miejsce, które ty i twoja rodzina pokochacie, zwłaszcza w wyjątkowo gorące dni zbliżającego się lata. Jeżeli zależy ci na tym, żeby zawsze spełniał on swoje zadanie, a znajdująca się w nim woda była krystalicznie czysta, to musisz zainwestować w profesjonalną chemię basenową.

Dlaczego muszę stosować chemię basenową?

Po co w ogóle stosować chemię basenową. Czy prostszym i lepszym rozwiązaniem nie będzie po prostu kąpiel w naturalnej H2O? Tak, byłby to dobry pomysł, przez kilka dni. Po tym czasie, woda zmieniłaby zabarwienie, na dnie basenu zacząłby pojawiać się osad, a w dodatku z basenu zacząłby się wydobywać nieprzyjemny zapach. Są to efekty tak zwanego kwitnięcia czyli szybkiego namnażania się bakterii i glonów w wodzie. Widziałeś może kiedyś niezadbany basen pełen zielonej wody? To jest idealny przykład tego, do czego prowadzi brak regularnego czyszczenia i stosowania chemii basenowej.

Pierwszy krok to ustalenie pH wody basenowej

Zanim zdecydujesz się na zakup chemii basenowej, musisz najpierw sprawdzić z jaką wodą masz do czynienia. Najważniejsze jest określenie jej pH co możesz zrobić z wykorzystaniem papierka lakmusowego. Woda w basenie powinna mieć pH między 7 a 7,4. Jest to najbardziej naturalny dla człowieka odczyn. Niższy mógłby prowadzić do poważnych podrażnień skóry, a wyższy zaś źle wpływa na nasze oczy, a nawet powoduje korozję elementów metalowych.

Chemia do basenu dostępna na rynku

Wybór chemii basenowej nie jest wcale prostym zadaniem. Należy bowiem pamiętać, że występuje ona w kilku różnych rodzajach. Chlorowanie wody, to zdecydowanie najlepszy sposób na jej uzdatnienie. Mało osób bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że zasadniczo woda basenowa powinna być jakościowo zbliżona do wody pitnej. Poniżej prezentujemy krótki opis różnych rodzajów chemii basenowej.

  1. Chlor do basenu ogrodowego – czyli absolutnie podstawowy produkt w który powinieneś zainwestować. Posiada on działanie bakteriobójcze, a także usuwa grzyby oraz wirusy z wody. Zapobiega rozwojowi glonów, a woda w basenie jest przeźroczysta, świeża, czysta i ma swój charakterystyczny zapach.
  2. Antyglony – jak sama nazwa wskazuje są to środki, których głównym zadaniem jest zwalczanie glonów rozwijających się w wodzie basenowej. Produkty te niwelują również problem związany z zieloną wodą o nieprzyjemnym zapachu.
  3. Aktywny tlen – jeżeli nie chcesz inwestować w chlor (np. z powodu alergii), to aktywny tlen jest idealną alternatywą. Utlenia zanieczyszczenia w wodzie i rozbija bakterie oraz wirusy na mniejsze części. Dzięki temu twój basen będzie czysty i zachęci każdego do ochładzającej kąpieli.
  4. Regulator pH – utrzymanie odpowiedniego poziomu pH wody w basenie, to podstawa. Odpowiednie dobranie chemii basenowej pozwoli na pełną kontrolę nad tym aspektem.
  5. Tabletki multifunkcyjne – gotowe tabletki multifunkcyjne zadbają o twój basen za ciebie. Posiadają one zarówno chlor jak i stabilizator pH wody w basenie, koagulat oraz środek przeciw glonom. Wrzucasz taką tabletkę do wody i nie musisz się o nic martwić.

Chemia do basenu ogrodowego – czysta woda basenowa to gwarancja udanego wypoczynku

Udany wypoczynek w basenie jest możliwy tylko wtedy, kiedy mamy dostęp do czystej, świeżej i co ważniejsze bezpiecznej dla zdrowia wody. Regularne czyszczenie oraz stosowanie odpowiedniej chemii basenowej sprawi, że zarówno ty jak i twoi bliscy, każde lato spędzicie w czystej wodzie, która przyniesie wiele radości, zwłaszcza najmłodszym członkom twojej rodziny. 

 

Zobacz także: producent basenów ogrodowych