MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Kiedy myślimy o basenie ogrodowym, zazwyczaj kojarzymy go jako produkt sezonowy, z którego zalet możemy korzystać tylko późną wiosną i latem i to przy dobrej pogodzie. Nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku dostępne są baseny ogrodowe wielofunkcyjne, które pozwalają nam cieszyć się korzyściami jaki daje przez cały rok.

Basen ogrodowy jako własne SPA

Basen ogrodowy w bardzo łatwy sposób możemy przekształcić w przydomowe Spa. W jaki sposób? Wystarczy kilka odpowiednio dobranych akcesoriów basenowych i już możesz relaksować się po ciężkim dniu pracy. Zaś osoby lubiące zimne kąpiele często po prostu zimą wskakują do swojego basenu w którym woda ma temperaturę zaledwie kilku stopni Celsjusza. Liczne badania udowodniły, że takie zimne kąpiele świetnie wpływają między innymi na nasze krążenie.

Jacuzzi przydomowym basenie – rozrywka i relaks przez cały rok

Producenci, którzy oferują baseny wielofunkcyjne coraz częściej mają w swoich katalogach baseny ogrodowe, dodatkowo połączone z jacuzzi. Taki basen z jacuzzi producent dodatkowo wyposaża w dysze z powietrzem, a także w system podgrzewania wody. Innymi słowy, będziemy mogli z powodzeniem wykorzystywać nasz basen jako miejsce do relaksu przez cały rok. Woda przez cały rok będzie bardzo ciepła, a my sami będziemy czuli się tak jakbyśmy właśnie spędzali czas w termach. Jest to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu każdej rodzinie. Co ważniejsze taka opcja nie zajmuje też zbyt wiele miejsca.

Basen jako miejsce do przeprowadzania imprez

Jednym z ciekawszych rozwiązań z którymi coraz częściej spotykamy się w dużych miastach jest organizowanie domówek i imprez tematycznych przy basenie. Zwłaszcza, jeżeli basen ogrodowy znajduje się na dużej przestrzeni i w dodatku jest wyposażony w taras z miejscem do wypoczynku.

Zadaszenie basenów – estetyka i funkcjonalność

Obudowy basenów i wanien spa są tak skonstruowane, żeby dać Ci możliwość komfortowego pływania i relaksu w wodzie przez cały rok. Szukasz pokrycia basenu, które harmonijnie wkomponuje się w krajobraz Twojego ogrodu, a do tego będzie solidne i bezpieczne? Dobrze trafiłeś!

Wypełnienie konstrukcji naszych zadaszeń basenowych może być wykonane z poliwęglanu litego, który cechuje się estetycznością, zbliżoną do szkła przejrzystością, a jednocześnie dużą odpornością na uderzenia. Druga opcja to poliwęglan komorowy – lekkie i sztywne tworzywo o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych. Obydwa te materiały zapewniają bezpieczny i komfortowy relaks w wodzie basenowej w każdych warunkach atmosferycznych.

By zadaszenie basenu ogrodowego spełniało swoją funkcję i odpowiadało wszystkim oczekiwaniom, powinno być dopasowane do wielkości i konstrukcji Twojego basenu. Dlatego w P.H.U Anita dopasujemy zadaszenie – jego rodzaj i rozwiązania konstrukcyjne do Twoich potrzeb.

Oczywiście wyżej wymienione przykłady, to jedynie kilka propozycji jak możemy wykorzystać nasz basen przez cały rok. Basen ogrodowy, sam w sobie jest również elementem dekoracyjnym, głównym punktem Twojego ogrodu. Możemy również przy basenie stworzyć własną małą siłownię na świeżym powietrzu, z której będziemy korzystać w wolnym czasie. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone i wszystko zależy od naszej wyobraźni. Jak widać, basen nie musi być miejscem z którego będziemy korzystać tylko w czerwcu, lipcu czy w sierpniu. Basen może nam służyć przez cały rok i być jednym z najlepszych miejsc w naszym ogrodzie, które pokochamy zarówno my sami jak i cała nasza rodzina. 

Zobacz także: producent basenów ogrodowych