MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Dlaczego ważna jest stacja uzdatniania wody

Za pomocą siatki zbieramy duże nieczystości, które utrzymują się na powierzchni wody takie jak: liście, śmieci lub owady. Pozostałe zanieczyszczenia, które opadają na dno usuwamy za pomocą odkurzacza, podłączonego zazwyczaj do basenowego skimmera (przelewu powierzchniowego). Jednak w celu oczyszczenia wody z mikroelementów i bakterii, niezbędna jest stacja uzdatniania wody w połączeniu ze środkami chemicznymi.

Za pomocą siatki, odkurzacza lub wyłącznie środków chemicznych nie pozbędziemy się zanieczyszczeń pochodzących z wody deszczowej, pyłków kwiatów, kosmetyków, które rozpuszczają się gdy zażywamy kąpieli oraz bakterii pochodzących z naszego ciała. Jeżeli oczyszczanie wody ma w pełni funkcjonować, niezbędna jest stacja uzdatniania wody, którą na stałe podłączymy do skimmera.

Bardzo efektywną metodą mechanicznego oczyszczania wody, jest zastosowanie filtra piaskowego połączonego z pompą. Pompa zapewnia wtedy cyrkulację wody, począwszy od skimmera poprzez filtr piaskowy i dyszami wlotowymi z powrotem do basenu. Woda zasysana jest poprzez skimmer, w którym znajduje się sitko zatrzymujące większe zanieczyszczenia. Sitko chroni filtr piaskowy przed niepotrzebnie szybkim zużyciem. Sitko powinno być czyszczone mniej więcej raz w tygodniu. Woda przepompowywana jest przez filtr piaskowy, w którym zatrzymują się drobne cząsteczki. Oczyszczona woda pompowana jest z powrotem do basenu.

Filtr piaskowy przypomina naturalny proces filtracyjny wody. Pompa działa najlepiej, jeżeli jest umiejscowiona poniżej poziomu wody, poza tym zmniejsza się też ryzyko pracy na sucho a zarazem uszkodzenia pompy. Jeśli pompa musi zostać zamontowana ponad poziomem wody, należy zwrócić uwagę by nie pracowała na sucho. Raz w tygodniu należy przeprowadzić płukanie wsteczne filtra. Piasek w filtrze należy całkowicie wymienić po 3 latach. Nasze filtry piaskowe są bardzo wysokiej jakości, posiadają długą żywotność oraz duży zapas, jeżeli chodzi o wydajność filtrowania.