MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Czy baseny ogrodowe wpływają na wartość nieruchomości i czy posiadanie basenu to wystarczający argument na policzenie sobie większej ilości pieniędzy przy ewentualnej sprzedaży domu? Każda nieruchomość niezależnie od tego czy jest to małe mieszkanie czy duże domostwo, to inwestycja na przyszłość. Zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy boom na rynku nieruchomości prowadzi do szybkiego wzrostu ich wartości.

Koszt budowy basenu – inwestycja, która się zwróci?

Liczne analizy wskazują na to, że nieruchomości, które w swoim ogrodzie posiadają basen, zwykle sprzedawane są za znacznie wyższą cenę, niż identyczne budynki, które jednak nie mają takiego bądź co bądź, luksusowego dodatku. Podobnie zresztą wartość domu podnoszą takie elementy jak przydomowa sauna czy jacuzzi. Ponadto basen ogrodowy to inwestycja, która nie tylko wysoce prawdopodobne, że się zwróci, ale wręcz zapewni nam dodatkowe dochody. Okazuje się bowiem, że ten element średnio podnosi wartość nieruchomości aż o 20%.

Basen ogrodowy ułatwia sprzedaż nieruchomości

Basen ogrodowy – w szczególności z zadaszeniem – nie tylko zwiększa wartość danej nieruchomości, ale również znacznie ułatwia jej sprzedaż. Okazuje się bowiem, że bardzo często klienci, który dysponują większym budżetem poszukują domów, które zapewniają wygodę, komfort, a także możliwość relaksu bez konieczności np. wyjazdu do miasta w celu odbycia relaksującego zabiegu w Spa. Są oni więc w stanie zapłacić więcej i chętniej zgodzą się na kupno takiej nieruchomości. Można więc powiedzieć, że wizja posiadania własnego basenu ogrodowego, ma pewne działanie psychologiczne, które pomaga w podjęciu decyzji o zakupie własnego domu. Trudno się zresztą dziwić. Należy jednak pamiętać, że sam basen ogrodowy to za mało. Pod uwagę musimy wziąć również czynniki, na które nabywca zwróci uwagę. Jednym z podstawowych elementów jest umiejscowienie basenu i jego rozmiar. Im lepiej się prezentujący i bardziej zadbany tym lepiej. A jeżeli dodatkowo wyposażony jest on w taras bądź w strefę wypoczynkową, to wartość nieruchomości wywindowana zostanie na jeszcze wyższy poziom. 

Lokalizacja nieruchomości z basenem ma znaczenie

Dlaczego? Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie rodzaje nieruchomości odnoszą takie same korzyści z posiadania basenu. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie przestrzeń na zewnątrz jest na wagę złota lub gdzie baseny nie są powszechne, to posiadanie basenu ogrodowego zdecydowanie wyróżni Twoją nieruchomość na tle innych na rynku. Jeśli mieszkasz zaś w chłodniejszym i bardziej wilgotnym regionie, potrzebujesz basenu z zadaszeniem. W Lokalizacja nieruchomości, w której większość domów ma baseny może działać na niekorzyść – wtedy decydującą rolę odgrywają niuanse, sam fakt posiadania basenu nie wystarczy. Wtedy istotne jest między innymi czy basen jest zadbany i regularnie czyszczony, kto jest producentem basenu i jakie technologie zostały użyte w procesie produkcji, jakie akcesoria zostały w nim zainstalowane. 

Podsumowując, z czystym sumieniem możemy uznać, że inwestycja w basen ogrodowy nie tylko znacznie zwiększy wartość naszej nieruchomości, ale również sprawi, że w przyszłości o wiele łatwiej będziemy mogli ją sprzedać. Warunkiem jest oczywiście to, żeby basen ogrodowy był jak najwyższej jakości i był zadbany, wtedy koszta takiej inwestycji zwrócą się nam z nawiązką.  

Zobacz także: producent basenów ogrodowych

blank