MEGA RABATY   Zadzwoń do nas i dowiedz się jak duży rabat przygotowaliśmy dla Ciebie!   ZOBACZ

Zalet płynących z posiadania własnego basenu ogrodowego jest wiele.  Aktywność w wodzie wspiera utrzymanie dobrej kondycji, poprawia samopoczucie i pozwala ochłodzić się w upalne, letnie dni.

Osoby zainteresowane kupnem basenu do swojego ogrodu, mają do wyboru wiele ich typów, kształtów i materiałów z których są wykonane. Do jednych z najpopularniejszych należą gotowe niecki basenowe, dostępne w wielu kształtach i rozmiarach.

Basen ogrodowy całoroczny – dostępne opcje

Z uwagi na to, że na rynku dostępnych jest wiele basenów ogrodowych, wybór jednego może być nie lada wyzwaniem. W ofercie producentów basenów ogrodowych znaleźć można baseny:

 

  • nadmuchiwane, 
  • na stelażu, 
  • drewniane, 
  • metalowe, 
  • z włókna szklanego.

W tym artykule skupimy się na charakterystyce gotowych niecek basenowych z włókna szklanego. Czy warto w niego zainwestować?

Czym jest włókno szklane?

Włókno szklane jest polimerem, w skład którego wchodzą różne warstwy włókien szklanych. W procesie produkcji dodaje się do nich żywicę poliestrową. Baseny wykonane z włókna szklanego wzmocnione są także prętami stalowymi, co wpływa na elastyczność i wytrzymałość mieszanki.

Zalety basenów ogrodowych z włókna szklanego

Baseny ogrodowe z włókna szklanego nie bez powodu zaliczane są do najbardziej popularnych. Wykonuje się je ze specjalnej żywicy, która odznacza się lekkością, wytrzymałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Niewielka waga wpływa na to, że gotową nieckę basenową z włókna szklanego łatwo można przetransportować i zainstalować. 

Powłoka basenu z włókna szklanego jest przyjemna w dotyku, gładka i nie wymaga specjalnej konserwacji – łatwo utrzymać ją w czystości. Odporna jest na pęknięcia, odpryski, plamy i uszkodzenia mechaniczne. 

Dodatkowo, z uwagi na to, że baseny ogrodowe z włókna szklanego wykonywane są w jednym kawałku, ryzyko wycieku wody jest ograniczone praktycznie do zera.

Koszty zakupu, montażu i eksploatacji basenu z włókna szklanego

Przy zakupie gotowej niecki basenowej z włókna szklanego trzeba wziąć pod uwagę także koszt koniecznych prac i kupna niezbędnego osprzętu. Po wyborze niecki basenowej trzeba wkopać ją w ziemię, jednak koszty tych prac są o wiele niższe niż w przypadku basenu betonowego.

Baseny z włókna szklanego w porównaniu do innych rodzajów basenów wkopywanych wyróżniają się atrakcyjną ceną. Biorąc pod uwagę, że mogą służyć przez wiele lat i wciąż prezentować się jak nowe, z pewnością warto rozważyć ich zakup.

Co z kosztami konserwacji? Kolejną zaletą basenów ogrodowych z włókna szklanego jest to, że nie wymagają specjalnych prac konserwacyjnych i regularnego malowania. Oznacza to, że koszty ich konserwacji ograniczone są do niezbędnego minimum. Wystarczy zadbać o odpowiednią czystość wody, by móc oddawać się beztroskiemu relaksowi w zaciszu własnego ogrodu. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenów z włókna szklanego?

Wybierając gotową nieckę basenową z włókna szklanego, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jej wymiary. To właśnie one decydują o dostępnej przestrzeni do kąpieli. W ofercie producentów basenów znaleźć można szeroką gamę kształtów niecek z włókna szklanego. Jeśli szukasz połączenia nowoczesności z praktycznym zastosowaniem i elegancją sprawdź ofertę PHU Anita. 

Zobacz także: producent basenów ogrodowych